LOGO MONIUSZKO.png

Kultura w sieci

Fundacja im. Stanisława Moniuszki oraz Krakowski Teatr Komedia

mają ogromną przyjemność zaprosić wszystkich oraz każdego z osobna na spektakl teatralny

pt. "MĄŻ I ŻONA" , który – w tych trudnych dla widzów czasie – będzie można zobaczyć w … INTERNECIE!

19 czerwca godz. 20.00 (drugi spektakl 21 czerwca godz. 20.00)

Fundacja Stanisława Moniuszki w ramach swoich działań promuje kulturę wysoką. Pragniemy przybliżyć widzom nie tylko sztukę teatralną, ale … nie zapominamy o Moniuszce! W spektaklach nie zabraknie bowiem „MONIUSZKOWSKICH AKCENTÓW”, które widzowie będą mieli za zadanie odszukać.

Więc koniecznie zasiądź wygodnie i ciesz się sztuką u Siebie w domu.

Zapraszamy!
Bądźmy razem…w sieci!

Partnerzy: Agencja Eventowa STAO, Centrum Prasowe Foksal


Patronat medialny: TVP Kultura,   TVP 3 Warszawa,   Republika,   Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich,   Kulturalni.pl,   Kurier365.pl,   Warszawa za darmo - waw4free,   Informator Stolicy,   WPU24.pl,   Powiatowa, Hotel Zamek Pułtusk *** Dom Polonii

plakaty-PAN-TADEUSZ-Z-M-3-1.jpg

Pan Tadeusz z M-3

Pewnego dnia, na jednym z osiedli, wprost z książki zjawia się w Pan Tadeusz. Na początku domownicy są przerażeni i chcą pozbyć się intruza. Najpierw biorą go hydraulika, żeby w końcu przekonać się do jego obecności. Rodzina, którą nawiedził bohater mickiewiczowskiej epopei to Ewa i Jacek Soplicowie oraz ich córka Zofia – uczennica klasy maturalnej. Rodzinę co rusz odwiedza ich dość wścibska sąsiadka – młoda wdowa – Telimena Wiśniewska. Obecność pana Tadeusza nastręcza rodzinie Sopliców wielu kłopotów. Na początku próbują ukryć niechcianego gościa, później z konieczności muszą go ujawnić sąsiadce Telimenie. Kłopot w tym, że pan Tadeusz mówi wyłącznie wierszem -13 zgłoskowcem. Początkowe próby nauczenia go mówienia „prozą”, czyli normalnie, pełzną na niczym. Pan Tadeusz, mimo kłopotów, które sprawia swoją osobą, pomaga rodzinie Sopliców, m.in. pokochać się na nowo – jako bohater romantyczny, a jako patriota – opowiada Im o historii powstania hymnu Polski, o trudach jakie podejmowali Polacy dążąc do niepodległości… Magia epopei trwa i po Panu Tadeuszu zjawiają się Telimena, prosto ze spaceru po lesie oraz XIX wieczna Zosia. W całą historię został „wplątany” Zenon – prawdziwy hydraulik, który również łączy przeszłość ze współczesnością. Mimo, iż sąsiadka Telimena komplikuje nieco i tak dziwną codzienność państwa Sopliców, to historia, w każdym ze swoich wątków, kończy się pomyślnie.

Autor: Jan Jakub Należyty
Reżyseria: Jarosław Witaszczyk
Scenografia i kostiumy: Małgorzata Żukrowska -Należyty
Obsada: 
Agata Darnowska, Ewa Romaniak, Jan Mancewicz, Adrian Gawlik, Natalia Pietrasz

plakaty-MAZ-I-ZONA.jpg

Mąż i Żona

Czyli przyjaciel przyjacielowi rogaczem. Genialny Aleksander hrabia Fredro opisał zawsze aktualny problem zdrady, więc dopóki będą: mąż, żona i przyjaciel, dopóty trofea myśliwskie nie tylko dla ozdoby będą wisiały, ale ku przestrodze. Spektakl wyreżyserował Maciej Luśnia w smacznej, wyrafinowanej konwencji lat dwudziestych ubiegłego stulecia.

Reżyseria: Maciej Luśnia
Scenografia i kostiumy: Ewa Cisowska
Nagrania, instrumenty: Marceli Luśnia
Układ tańca: Karol Donda
Pracowni krawiecka: Barbara Czerwińska –Cakpo

Obsada: Maciej Luśnia, Jan Korwin-Kochanowski, Aneta Gierat, Natalia Pietrasz

Belka.png

STO SZALEŃSTW

czyli Świeczka Zgasła

opis.jpg
Zaproszenie_środek__in.jpg